Hakkımızda

Sancak inşaat 1986 yılında inşaat mühendisi Sait Sancak tarafından Gebze merkezde kuruldu. 1990 yılına kadar sadece proje işleri yapan firmamız bu tarihten sonra inşaat taahhüt işlerine de girdi. Ağırlıklı olarak sanayi yapıları ve bunun yanında konut, işyeri, okul ve cami inşaatları üzerine çalışmalar yaptı.

     1996 yılında mimar Zafer Özkan'ın da şirket ortağı olması ile şirket hedef büyüttü. Son yıllarda ülkemizde olan Erzincan, Adana(Ceyhan), Afyon(Dinar) ve Marmara depremlerinde aktif olarak çalışmalara katılan firmamız, depremlerden sonra ortaya çıkan binaların güçlendirilmesi  konusunda da proje ve güçlendirme inşaatları noktasında uzmanlaşmıştır. 100 civarında binanın güçlerindirme projeleri ve 30 binanın inşaat güçlendirmesi işini başarıyla yürütmüş bulunmaktayız.

Bu arada özellikle okullar başta olmak üzere çeşitli devlet inşaatlarının da fizibilite, projelendirme ve inşaat taahhüt işlerini de yapmış bulunmaktayız. Firmamız bu güne kadar 1.000 in üzerinde projelendirme ve 60 civarında inşaat taahhüt işini tamamlamış bulunmaktadır.

Firmamız halen Gebze Merkez ve Gölcük şubeleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Firmamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada depreme dayanıklı, sağlam, estetik anlayışa uygun ve ekonomik bina yapma özelliklerini bir arada bulundurmaya dikkat ederek faaliyetlerine devam etmektedir.

HEDEFİMİZ

Firmamız özellikle sanayi yapılarında ve diğer inşaat dallarında 22 yıllık tecrubenin ışığında her yeni gün hedef büyüterek sektördeki varlığını sürdürecektir.

SAİT SANCAK KİMDİR?

     1960 yılında Trabzon Köprübaşı'nda doğan Sait SANCAK, ilkokulu Trabzon ve İstanbul'da, ortaokulu Trabzon Köprübaşı Ortaokulu ve İstanbul Çeliktepe ortaokulunda okuduktan sonra, 1978 yılında İstanbul İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesinde birincilikle mezun oldu. Liseden sonra Almanya'ya giderek bir süre orada yaşayan ve Hamburg Üniversitesinde Almanca öğrendikten sonra Türkiye'ye dönen Sait SANCAK, 1979 yılında girdiği Çukurova Üniversitesini 1983 yılında inşaat mühendisi olarak tamamladı.

     Askerliğini 1984 - 1986 yılları arasında Adapazarı ve Kocaeli'nde yedeksubay olarak yaptı. Askerliği sürecince Kocaeli Darıca'da bulunan 15.Kolordu kampına ait bir çok inşaatı yaptı. Askerlik sonrası kendi işyerini açarak iş hayatına atılan Sait Sancak bu süre içerisinde;

TÜBİTAK-MAM inşaatlarında şantiye mühendisliği

DDY Halkalı Ambarlarında şantiye mühendisliği

TEK Kocaeli Kullar ve Sakarya Söğütlü ölçüm merkezlerinde santiye mühendisliği

Kocaeli Dilovası Yahya Kaptan Ortaokulu şantiye şefliği

Kocaeli Gebze'de bir çok okulun projelendirme ve müteahhitliği

Kocaeli Gebze'de ve Pendik'te çeşitli park inşaatları ve çevre düzenlemesi

Kocaeli, Trabzon ve Giresun'da pek çok cami inşaatı, projesi ve kontrollüğü

Kocaeli ve İstanbul da karayolu üst geçitleri

İstanbul da belediye sosyal tesis inşaatları

Kocaeli, İstanbul, Sakarya ve Trabzon'da pek çok konut ve işyeri inşaat ve projeleri

Kocaeli'nde bir çok sanayi kuruluşunun proje, inşaat ve kontrollük hizmetleri

Kocaeli'nde 30 adet inşaatın deprem güçlendirmesinin yapılması ve 100 civarında güçlendirme projesi ve kontrollük hizmetleri

Ayrıca 1000'in üzerinde inşaatın proje ve kontrollük hizmetlerini yapmış bulunmaktadır.

Bu arada deprem konusunda çalışmalar yapan ve bu konuda pek çok seminer, konferans, toplantı ve panele katılan Sait SANCAK deprem konusunda müşavir mühendisliği belgesine sahiptir. Ülkemizde son yıllarda meydana gelen Erzincan, Dinar, Ceyhan, Marmara depremlerinde aktif olarak çalışmalarda katılmıştır.

Sosyal, siyasel ve mesleki sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışmalarda bulunan Sait SANCAK, halen İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Orta derecede almanca ve az derece ingilizce bile Sait SANCAK evli oluğ halen yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü olduğu SANCAK İNŞAAT LTD. ŞTİ.'nde Kocaeli GEbze'de faaliyetlerini sürdürmektedir.